Szczęście znanego siatkarza. Mógł stracić wzrok, wraca do kadry

Siatkówka
Szczęście znanego siatkarza. Mógł stracić wzrok, wraca do kadry
Fot. PAP
Aaro Nikula, reprezentant Finlandii, wrócił do treningów po groźnym urazie oka

Znanemu siatkarzowi jeszcze kilkanaście dni temu groziła utrata wzroku w jednym oku, a nawet koniec kariery. Na szczęście uraz okazał się mniej groźny, niż początkowo sądzono i Aaro Nikula wrócił już do treningów z kadrą.

Aaro Nikula, reprezentant Finlandii, podczas majowego zgrupowania kadry doznał wyjątkowo groźnie wyglądającego urazu oka. Lekarze po wstępnych badaniach orzekli, że może on nawet zakończyć karierę sportowca!

 

ZOBACZ TAKŻE: Królowie Europy - reportaż z polskiego finału Ligi Mistrzów Turyn 2023

 

- Rozciągaliśmy ścięgna podkolanowe przy użyciu gum oporowych. Naciągnięta guma wysunęła mi się spod stopy i uderzyła mnie z całym impetem w lewe oko - wyjaśnił Nikula w rozmowie z "Turku Sanomat".

 

Zawodnikiem natychmiast zajęli się lekarze reprezentacji Finlandii. Jak wspomina siatkarz, pierwsze diagnozy były dla niego druzgocące.

 

- Po pierwszych badaniach dostałem tydzień wolnego. W tym czasie miałem unikać przemęczania oczu i nie mogłem podejmować żadnego wysiłku fizycznego. Uraz nie chciał się jednak zagoić i po tygodniu dostałem zalecenie, by... odpoczywać kolejny tydzień. Lekarz powiedział mi nawet, że możliwe jest trwałe uszkodzenie wzroku - dodał.

 

Na szczęście po dwóch tygodniach stan oka zaczął się poprawiać, a zawodnik wrócił właśnie do treningów z drużyną narodową.

 

24-latek jest dwukrotnym mistrzem i trzykrotnym zdobywcą Pucharu Finlandii oraz mistrzem Portugalii z 2022 roku w barwach Benfiki Lizbona. W ojczyźnie zasłynął również tym, że - z 212 centymetrami wzrostu - jest najwyższym siatkarzem w historii reprezentacji Finlandii.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie