Legenda polskiej siatkówki odchodzi! Klub przekazał oficjalną informację

Siatkówka

Dawid Murek nie będzie już pełnił roli trenera klubu Chemeko-System Gwardia Wrocław. Stery tej drużyny objął w czerwcu 2022 roku i doprowadził ją do czwartego miejsca w Tauron 1. Lidze.

W rywalizacji o brązowy medal Chemeko-System Gwardia Wrocław przegrała z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 0—2 (1:3, 1:3). Wcześniej, w półfinale uległa ekipie Exact Systems Norwid Częstochowa, która wywalczyła awans do PlusLigi.

 

Zobacz także: Wystarczyły dwa mecze! Poznaliśmy trzecią drużynę Tauron 1. Ligi siatkarzy

 

"Dawid Murek na czele Gwardii Wrocław stanął przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Wspólnie z całą drużyną walczył o jak najlepszy wynik. Trenerze, dziękujemy za poświęcenie, za emocje i wkład w rozwój naszego klubu. Życzymy powodzenia!" – napisał klub w mediach społecznościowych.

 

 

Murek to jedna z legend PlusLigi i reprezentacji Polski. Przyjmujący debiutował w ekstraklasie jako zawodnik AZS Częstochowa, w którym grał w latach 1996–2001 oraz 2009–14. Stanowił też o sile takich drużyn jak m.in. Jastrzębski Węgiel czy PGE Skra Bełchatów. Trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo; dwukrotnie sięgnął też po Puchar Polski.

 

Karierę zawodniczą zakończył w 2019 roku. Później rozpoczął pracę trenerską, dołączając do sztabu szkoleniowego #VolleyWrocław; pełnił w tym klubie zarówno rolę asystenta jak i pierwszego trenera. W czerwcu 2022 trafił do Gwardii, gdzie pracował przez rok.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Niemcy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie