Pięć zawodniczek KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg wystąpi na Igrzyskach Europejskich

Inne
Pięć zawodniczek KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg wystąpi na Igrzyskach Europejskich
Fot. PAP
Pięć zawodniczek KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg wystąpi na Igrzyskach Europejskich

Pięć zawodniczek drużyny KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg weźmie udział w turnieju tenisistek stołowych w trakcie Igrzysk Europejskich. Oprócz Polki Natalii Bajor są to: Ying Han (Niemcy), Fu Yu (Portugalia), Eliza Samara (Rumunia) i Xiaoxin Yang (Monako).

Zdaniem trenera drużyny z Podkarpacia Zbigniewa Nęcka sukcesem będzie, jeśli Bajor awansuje do grona najlepszej ósemki turnieju, który odbędzie się w Krakowie. Jednak inne jego podopieczne na pewno stać nawet na zdobycie medalu. Przypomniał, że w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) Ying Han zajmuje dziewiąte miejsce, najwyższe z zawodniczek, które reprezentują kraj spoza Azji (Bajor jest sklasyfikowana obecnie na 56. miejscu).

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Majewski szefem misji olimpijskiej na Paryż 

 

„Prawda jest taka, że obsada międzynarodowa naszej drużyny ma taki poziom, że nie będzie wielką sensacją, jeśli któraś z zawodniczek będzie na podium” - powiedział Nęcek.

 

Rywalizacja w tenisie stołowym w trakcie Igrzysk Europejskich rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 1 lipca. Do wywalczenia będzie pięć kompletów medali, po dwa w singlu i w rywalizacji drużynowej kobiet i mężczyzn, a także w mikście.

 

Stawką będą nie tylko medale Igrzysk Europejskich, ale także bezpośrednie olimpijskie kwalifikacje w mikście. 

 

„Francuzi mają bardzo dobre miksty, tak samo Niemcy” - powiedział szkoleniowiec zespołu, który w zakończonym sezonie zdobył po raz 31. tytuł mistrza Polski kobiet. Jednak dodał, że faworytów do zwycięstwa jest więcej, co najmniej pięć, sześć mikstów. 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie