Atak w komplecie! Klub PlusLigi ogłosił kolejnego siatkarza

Siatkówka
Atak w komplecie! Klub PlusLigi ogłosił kolejnego siatkarza
fot. PAP
Damian Domagała nadal będzie grał w GKS Katowice.

Damian Domagała będzie grał w drużynie GKS Katowice w sezonie PlusLigi 2023/24. Tym samym skompletowana została obsada na pozycji atakującego w drużynie GieKSy; wcześniej umowę z klubem przedłużył kapitan zespołu Jakub Jarosz.

Damian Domagała dał się poznać siatkarskiej Polsce jako jeden z członków młodzieżowej kadry, która zdobywała mistrzostwa świata i Europy zarówno w kategorii kadetów jak i juniorów. Nadchodzący sezon będzie dla 25-letniego atakującego trzecim z rzędu w barwach GKS Katowice.

 

Zobacz także: Lider klubu PlusLigi przedłużył kontrakt! "Jego postawa wielokrotnie decydowała o losach spotkań"

 

W ostatnim sezonie PlusLigi atakujący wystąpił w 31 meczach, notując w nich łącznie 183 punkty, w tym 22 zagrywką i 14 blokiem. Za sprawą udanej drugiej połowy sezonu zakończył ostatnią ligową kampanię z trzema nagrodami MVP na koncie.

 

Domagała ma za sobą cztery sezony w PlusLidze; rozegrał w niej 94 mecze i zdobył 389 punktów. Zadebiutował w 2019 jako siatkarz Cuprum Lubin, a później przez sezon występował w barwach Asseco Resovii. Jeszcze przed debiutem w PlusLidze zagrał we włoskim klubie Tonno Callipo Vibo Valentia.

 

– Damian to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich atakujących młodego pokolenia, który wchodzi w najlepszy dla siatkarza wiek. W ubiegłym sezonie udowodnił swoją wartość i jego zatrzymanie było dla nas jednym z priorytetów, bo na takich zawodnikach trzeba budować przyszłość – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie