Poważna kontuzja gwiazdy skoków. Nie wystąpi na Igrzyskach Europejskich

Zimowe
Poważna kontuzja gwiazdy skoków. Nie wystąpi na Igrzyskach Europejskich
Fot. Cyfrasport
Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud nie weźmie udziału w zbliżających się Igrzyskach Europejskich Kraków Małopolska 2023. We wtorek zdobywca Kryształowej Kuli za miniony sezon zaliczył groźny upadek na skoczni w Lillehammer. Norweg powoli dochodzi do siebie.

"Wszystko ze mną w porządku. Po prostu było to bardzo bolesne. Przez najbliższe dni będę chodził o kulach. Później wszystko już będzie dobrze" - napisał w relacji na Instagramie 27-latek. Niemniej jednak Graneruda zabraknie podczas zmagań w Małopolsce, które rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielki talent wylądował w szpitalu psychiatrycznym. "Przestańcie spekulować" 

 

Warto dodać, że upadek najlepszego skoczka zeszłego sezonu wyglądał bardzo niebezpiecznie. Potwierdził to w rozmowie z norweskimi mediami trener Alexander Stoeckl. 

 

W miejsce lidera reprezentacji Norwegii nie został powołany żaden zawodnik. To oznacza, że w zawodach wystąpią Marius Lindvik, Benedik Jakobsen Heggli, Johann Andre Forfang oraz Daniel Andre Tande. 

 

Skoczkowie i skoczkinie będą rywalizowali na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zaplanowano pięć konkursów - po dwa indywidualne panów i pań oraz konkurs drużyn mieszanych. Zawody zostaną rozegrane w dniach 27 czerwca - 1 lipca. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie