BKS Bostik Bielsko-Biała zagra w nadchodzącej edycji europejskich pucharów. "Powrót naszego klubu"

Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała zagrają w Pucharze Challenge.

Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała będę rywalizować w sezonie 2022/2023 w Pucharze Challenge - potwierdził w czwartek bielski klub. W minionym sezonie polskiej ekstraklasy bielszczanki zajęły czwarte miejsce.

"To powrót naszego klubu na arenę międzynarodową po dziesięciu latach. W sezonie 2013/2014 w Pucharze CEV bielszczanki odpadły po złotym secie w ćwierćfinale tych rozgrywek, ulegając ukraińskiemu Chimikowi Jużny. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na kolejny występ w europejskich pucharach przyjdzie nam tyle czekać" - napisano w czwartkowym komunikacie BKS.

Wspomniany mecz odbył się 22 stycznia 2014 roku. Na własnym parkiecie BKS pokonał rywala 3:0, ale kilka dni wcześniej Chimik wygrał u siebie także 3:0. W efekcie w Bielsku-Białej rozegrano tzw. złoty set, który bielszczanki przegrały 12:15.