Awans Polaków do Finałów Mistrzostw Świata CrossFit Games 2023

Inne
Awans Polaków do Finałów Mistrzostw Świata CrossFit Games 2023
fot. Informacja prasowa
Awans Polaków do Finałów Mistrzostw Świata CrossFit Games 2023

W dniach 2-4 czerwca 2023 roku w Berlinie odbyły się półfinałowe eliminacje do prestiżowych Mistrzostw Świata CrossFit Games. Zmagania sportowców z całej Europy obserwowały tłumy widzów na hali Max-Schmeling-Halle, kibicując zawodnikom w tej wymagającej dyscyplinie.

CrossFit to intensywny, różnorodny trening funkcjonalny, który łączy elementy gimnastyki, podnoszenia ciężarów, biegów i innych ćwiczeń. Jest to sport, który charakteryzuje się swoją uniwersalnością - niezależnie od poziomu sprawności, każdy może dostosować trening CrossFit do swoich indywidualnych możliwości.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca afera w snookerze! Gwiazdy dożywotnio zbanowane

 

Polskę w półfinałach reprezentowało 6 zawodników, z czego trzech z nich - Bronisław Olenkowicz, Michał Wesołowski oraz Gabriela Migała - uzyskało awans do finałowych rozgrywek The CrossFit Games, w których zmierzy się 40 najsprawniejszych mężczyzn oraz kobiet z całego świata.

 

Do finału awansuje zaledwie 0,5% wszystkich zawodników z całego świata!

 

CrossFit ma wiele zalet, z których najważniejsze to poprawa ogólnej sprawności fizycznej, wydolności, siły, zwinności, szybkości oraz koordynacji. Wyrabia także dyscyplinę, determinację i odporność na stres, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu nie tylko na arenie sportowej, ale również w codziennym życiu.

 

Trening CrossFit jest zróżnicowany i nigdy nie jest monotonny, co pomaga utrzymać motywację do regularnych ćwiczeń. Oprócz tego, CrossFit sprzyja budowaniu społeczności - treningi odbywają się w grupach, co zdecydowanie podnosi poziom zaangażowania i rywalizacji.

 

Finały Mistrzostw Świata CrossFit Games odbędą się w dniach 1-6 sierpnia w Madison, Wisconsin. Mamy nadzieję, że nasza polska reprezentacja pokaże swoją siłę i determinację, walcząc o tytuł najlepszych na świecie.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie