Grzegorz Łomacz: Mamy jakość w składzie i rotujemy, dlatego radzimy sobie fizycznie

Siatkówka
Grzegorz Łomacz: Mamy jakość w składzie i rotujemy, dlatego radzimy sobie fizycznie
fot. FIVB

Polscy siatkarze mają już za sobą trzy spotkania na turnieju Ligi Narodów w Nagoi. – Myślę, że fizycznie jesteśmy całkiem nieźle przygotowani... Trener skorzystał w obu meczach z dużej liczby zawodników. Mamy jakość w składzie i rotujemy, dlatego radzimy sobie fizycznie – przyznał Grzegorz Łomacz.

Polacy rozpoczęli turniej w Nagoi pokonując Francuzów 3:1, a następnie odwracając losy spotkania z Iranem ze stanu 0:2 na 3:2. W piątek rozegrali kolejne wyczerpujące spotkanie, wygrywając 3:2 z Bułgarią. Czy tak długie mecze rozgrywane dzień po dniu mają wpływ na dyspozycję fizyczną zawodników?

 

Zobacz także: Doświadczony brazylijski siatkarz zadebiutuje w PlusLidze! Polski klub ogłosił transfer

 

– Specyfika VNL jest taka, że gra się dzień po dniu i nie jest łatwo koncentrować te myśli w niecałe dwadzieścia cztery godziny na kolejnym spotkaniu. Bułgarzy przyjechali w bardzo mocnym zestawieniu i mają dużo świetnych zawodników, dlatego spodziewaliśmy się trudnego meczu – powiedział Grzegorz Łomacz.

 

– Myślę, że fizycznie jesteśmy całkiem nieźle przygotowani. Jedni pewnie czują więcej w nogach, inni trochę mniej. Trener skorzystał w obu meczach z dużej liczby zawodników. Mamy jakość w składzie i rotujemy, dlatego radzimy sobie fizycznie – dodał rozgrywający reprezentacji Polski.

 

Cała rozmowa Tomasza Swędrowskiego z Grzegorzem Łomaczem w materiale wideo:


RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie