Łuczniczy Memoriał Ireny Szydłowskiej: 203 startujących na torach stołecznego Drukarza

Inne
Łuczniczy Memoriał Ireny Szydłowskiej: 203 startujących na torach stołecznego Drukarza
fot. PAP
Memoriału Ireny Szydłowskiej odbędzie się w Warszawie.

40. edycja łuczniczego Memoriału Ireny Szydłowskiej zgromadzi na starcie w warszawskim Parku Skaryszewskim im. Ignacego Paderewskiego 203. zawodniczki i zawodników. Imprezie towarzyszą rozgrywki II rundy Pucharu Polski.

"W programie zawodów, rozpoczynających się w sobotę o 16.15, w tym roku tylko w obsadzie krajowej, znajduje się rywalizacja w strzelaniu z łuku klasycznego, bloczkowego oraz bez oprzyrządowania. Finały zaplanowano w niedzielę, początek o godzinie 13.00" - powiedział PAP dyrektor organizacyjny memoriału Robert Marcinkiewicz.

 

Zobacz także: Memoriał Ireny Szydłowskiej: Karyna Kozlouska i Konrad Kupczak najlepsi w łuku klasycznym

 

Przed rokiem w zawodach w łuku klasycznym triumfowali: Karyna Kozlouska (Łucznik Żywiec) oraz Konrad Kupczak (Kadra Polskiego Związku Łuczniczego).

 

Patronka memoriału Irena Szydłowska urodziła się 28 stycznia 1928 roku we Lwowie, na trzy lata przed rozegranymi w tym mieście pierwszymi łuczniczymi mistrzostwami świata. Dwukrotnie wystartowała w igrzyskach olimpijskich, w Monachium w 1972 roku oraz cztery lata później w Montrealu. W olimpijskim debiucie, mając 44 lata, zdobyła srebrny medal. Był to pierwszy krążek biało-czerwonych łuczników w olimpijskich startach.

 

W dorobku miała również dwa tytuły mistrzyni świata. Sześć razy wpisała się na listę rekordzistek świata. Startowała w warszawskich klubach Syrenie i Drukarzu oraz w Społem Łódź.

 

Tradycyjnie patronat medialny na Memoriałem Ireny Szydłowskiej sprawuje Polska Agencja Prasowa. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie