Czwarte miejsce polskiej pary na mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych

Inne
Czwarte miejsce polskiej pary na mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych
fot. PAP

Oliwia Kiołbasa i Jan-Krzysztof Duda zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach Europy par w szachach błyskawicznych, które odbyły się w Krakowie. Zawody te były imprezą towarzyszącą III Igrzysk Europejskich, które rozpoczną się w środę w stolicy Małopolski.

Rozgrywane w Operze Krakowskiej zawody zgromadziły najlepsze pary z ośmiu europejskich federacji: Polski, Ukrainy, Azerbejdżanu, Izraela, Rumunii, Hiszpanii, Armenii i Holandii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentanci Polski złożyli ślubowanie przed Igrzyskami Europejskimi

 

Pierwsze miejsce zajęła Armenia (Elina Danielian i Szant Sargsian), która wyprzedziła Holandię (Eline Roebars i Benjamin Bok) i Azerbejdżan (Gunay Mammadzada i Szachrijar Mamiedjarow). Polski duet został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

 

W klasyfikacji indywidualnej kobiet najlepsza okazała Ormianka Danielian. Druga była Azerka Mammadzada, a trzecia Holenderka Roebars. Kiołbasa uplasowała się na siódmej pozycji.

 

Wśród mężczyzn triumfował Holender Bok, wyprzedzając Ormianina Sargsiana i Azera Mamiedjarowa, który w meczu o brązowy medal pokonał Dudę.

 

Krakowskie mistrzostwa były jednym z największych wydarzeń szachowych w Polsce w 2023 roku. Władze Krakowa poinformowały, że wspólnie z Katowicami będą się starać o organizację olimpiady szachowej w 2028 roku. 

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie