Nikola Grbić podjął ważną decyzję! Podał nazwiska siatkarzy, którzy nie zagrają już w obecnym sezonie

Siatkówka
Nikola Grbić podjął ważną decyzję! Podał nazwiska siatkarzy, którzy nie zagrają już w obecnym sezonie
fot. Cyfrasport
Bartosz Kurek i Łukasz Kaczmarek – to dwaj atakujący reprezentacji Polski, którzy zagrają na najważniejszych imprezach obecnego sezonu.

Bartosz Kurek i Łukasz Kaczmarek – to będzie najprawdopodobniej duet atakujących, którzy zagrają w reprezentacji Polski na najważniejszych imprezach obecnego sezonu. Jak przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić, tych dwóch siatkarzy poleci na na trzeci turniej VNL na Filipinach, a Karol Butryn i Dawid Dulski nie zagrają już w kadrze w tym sezonie.

Karola Butryn i Dawid Dulski to atakujący, którzy dostali powołanie na pierwszy turniej tegorocznej edycji Ligi Narodów w Nagoi. Lepsze wrażenie zrobił drugi z wymienionych graczy – 21-letni debiutant, którego trener Nikola Grbić zaprosił również na drugi turniej w Rotterdamie. Na te zawody do kadry wrócił już jej kapitan i pierwszy atakujący – Bartosz Kurek. W ostatniej chwili, z przyczyn zdrowotnych, Dulski został wykreślony ze składu, a jego miejsce zajął Bartłomiej Bołądź.

 

Zobacz także: Zmiana w składzie reprezentacji Polski! Siatkarz wykluczony ze względów zdrowotnych

 

Młody atakujący wystąpił jeszcze w towarzyskim meczu z Argentyną w Płocku. Wchodził na zmiany, ale już wówczas uskarżał się na ból nadgarstka.

 

– Po konsultacji z lekarzem uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli przejdzie badania i odpocznie. Dawid nie pojawi się już w tym sezonie w seniorskiej kadrze, ale dołączy do zespołu szykującego się do Uniwersjady – wyjaśnił Nikola Grbić w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

 

Dulski nie zagra więc już w tym sezonie w pierwszej reprezentacji, ma się jednak znaleźć w kadrze akademickiej. Wystąpi ona na letniej Uniwersjadzie w Chengdu, która odbędzie się w dniach 28 lipca – 8 sierpnia.

 

– Bartek był już praktycznie odesłany do domu, ale wobec kontuzji Dawida postanowiłem dać mu szansę, żeby mógł spędzić z nami, chociaż ten tydzień i pojechać na turniej – wyjaśnił selekcjoner zmianę dokonaną w ostatniej chwili.

 

Bartłomiej Bołądź zaprezentuje się więc w tym sezonie tylko w jednym turnieju VNL. W kadrze nie zobaczymy też w najbliższym czasie Karola Butryna. Od trzeciego turnieju selekcjoner postawi na dwóch najbardziej doświadczonych zawodników na tej pozycji.

 

– Z racji tego, że na trzeci turniej Ligi Narodów na Filipinach poleci duet atakujących Bartosz Kurek i Łukasz Kaczmarek, to Karola już nie zobaczymy w tym roku – dodał Grbić.

 

Na turnieju w Rotterdamie rywalami reprezentacji Polski będą Niemcy (środa, 21 czerwca), Holandia (czwartek, 22 czerwca), Stany Zjednoczone (sobota, 24 czerwca) oraz Włochy (niedziela, 25 czerwca).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie