Kolejny medal dla Polski! Tym razem w kajakarstwie górskim

Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy na krakowskim torze "Kolna" w konkurencji K1. Zwyciężyła Niemka Richarda Funk, a trzecia była Czeszka Tereza Fiserova.

Bliska medalu była druga startująca w finale Polka - Natalia Pacierpnik, która zajęła czwartą lokatę.

W rywalizacji kajakarzy K1 zwyciężył Czech Jiri Prskavec, który wyprzedził Szwajcara Martina Dougouda i Brytyjczyka Josepha Clarke’a, który uzyskał najlepszy czas, ale otrzymał 2 karne sekundy za dotknięcie palika.

Do 10-osobowego finału nie udało się zakwalifikować żadnemu z trzech Polaków. Mateusz Polaczyk zajął 16., Dariusz Popiela 17., a Michał Pasiut 19. miejsce.