Zmiana wyniku w meczu polskiej ligi! Początkowo nie zwrócono na to uwagi...

Żużel
Zmiana wyniku w meczu polskiej ligi! Początkowo nie zwrócono na to uwagi...
fot. Cyfrasport
Wilki - Motor 28:62 - zmiana wyniku meczu ekstraligi żużlowej.

Piątkowe spotkanie ekstraligi żużlowej Cellfast Wilki Krosno - Platinum Motor Lublin zakończył się ostatecznie wynikiem 28:62 (a nie 29:61). Po jego zakończeniu sędzia spotkania zadecydował o zmianie rezultatu jednego z wyścigów.

Zmiana wyniku jest konsekwencją wykluczenia Andrzeja Lebiediewa w 15. wyścigu z powodu przejechania dwoma kołami wewnętrznej linii. Początkowo nie zwrócono na to uwagi.

 

Zobacz także: Betard Sparta Wrocław wygrała w Częstochowie

 

Ostatnie w tabeli Wilki przegrały z wiceliderem z Lublina. W zespole z Podkarpacia nie pojechał Krzysztof Kasprzak. Jego kontuzja (odniesiona w meczu w Krośnie z Tauronem Włókniarzem Częstochowa) okazała się poważniejsza niż wcześniej przypuszczano. Za niego wystartował Lars Skupień.

 

Krośnianie słabo rozpoczęli spotkanie. Po biegu młodzieżowców przegrywali 3:9. W trzecim i czwartym biegu nadkomplet publiczności - w tym sporo kibiców z Lublina -  emocjonował się tylko walką o drugie miejsce. W pierwszym przypadku Jason Doyle okazał się gorszy od Bartosza Zmarzlika (cały czas prowadził Dominik Kubera), zaś w drugim Krzysztof Sadurski przegrał z Jackiem Holderem (trzy punkty zdobył Mateusz Cierniak). Po dwóch zwycięstwach 5:1 mistrzowie Polski prowadzili 19:5.

 

Nie pomagały zmiany kadrowe wprowadzane w Wilkach. W piątym wyścigu za Skupienia pojechał Milik, zaś w siódmym za Świdnickiego Sadurski. Jedynym "sukcesem" krośnian był fakt zremisowania (3:3) tego ostatniego biegu.

 

Potem fani Wilków nie doczekali się, aby ich pupile wygrali jakiś bieg drużynowo. Co więcej, żaden z krośnieńskich żużlowców nie przyjechał w piątek jako pierwszy do mety. Tylko pięć razy w tym meczu wyścig się zakończył remisem (3:3). W każdym z tych przypadków zawodnicy beniaminka ekstraligi kończyli wyścig na drugim i trzecim miejscu. 

 

 

Cellfast Wilki Krosno – Platinum Motor Lublin 28:62

 

Punkty:

 

Wilki: Andrzej Lebiediew 9 (2,1,2,2,2,w), Jason Doyle 9 (1,1,1,2,2,2), Vaclav Milik 5 (0,0,2,d,1,2), Krzysztof Sadurski 3 (1,1,1,0), Piotr Świercz 1 (0,0,1), Denis Zieliński 1 (0,0,1), Lars Skupień 0 (0,-,-,-), Mateusz Świdnicki 0 (0,-,-,-,-);

Motor: Dominik Kubera 14 (3,2,3,3,3), Fredrik Lindgren 11 (3,2,3,3,-), Jack Holder 10 (2,3,2,3,-), Bartosz Zmarzlik 8 (2,3,3,-,-), Mateusz Cierniak 8 (2,3,1,1,1), Jarosław Hampel 5 (1,3,1,0), Kacper Grzelak 3 (3,0,-,0), Bartosz Bańbor 3 (0,3).

 

Sędzia: Michał Sasień (Gdańsk). Najlepszy czas dnia uzyskał Jack Holdel w wyścigu 5. – 68,93 s. Widzów: ok. 7000.

 

Pierwsze spotkanie 56:34 wygrał Motor. Punkt bonusowy dla Motoru.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie