Bez niespodzianki w półfinale Wimbledonu. Novak Djokovic w wielkim finale

Novak Djokovic pokonał 6:3, 6:4, 7:6 (7-4) Jannika Sinnera w 1/2 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Tym samym w niedzielę tenisista rodem z Serbii zagra o swój ósmy w życiu tytuł londyńskiej imprezy.

Półfinałowa batalia rozpoczęła się dla Sinnera w najgorszy możliwy sposób. Włoski tenisista najpierw przegrał gema przy serwisie Djokovicia, a następnie nie był w stanie utrzymać własnego podania. W dalszej części seta gra zdecydowanie się wyrównała, ale przełamanie z drugiego gema okazało się kluczowe. Obrońca tytułu prawdziwą moc pokazał w gemie ostatnim, w którym to trzy z czterech punktów zdobył bezpośrednio serwisem.

Drugi set również przebiegał pod dyktando Djokovicia. Serb ponownie szybko postawił się w komfortowej sytuacji, przełamując swojego oponenta w trzecim gemie. Do niecodziennej sytuacji doszło w gemie numer cztery. Przy stanie 15:15 sędzia Tim Henman uznał, że Djokovic wydał z siebie zbyt głośny i długi okrzyk, w związku z czym zdecydował się przerwać grę i przyznać punkt Sinnerowi To wydarzenie w żaden sposób nie zdekoncentrowało jednak serbskiego tenisisty, który ponownie ani razu nie dał się przełamać i wysforował się na prowadzenie 2-0.

W trzeciej partii Sinner w końcu nie powtórzył tego samego błędu i nie dał sobie odebrać podania już na samym początku. Obaj panowie zgodnie wygrywali gemy przy swoim serwisie. Przy stanie 5:4 Włoch był bardzo blisko przełamania Serba, ale zmarnował dwie piłki setowe. W kluczowych momentach 21-latkowi zdawało się brakować zimnej krwi i dokładności. Ostatecznie losy tej odsłony rozstrzygnął tie-break. W nim Sinner wyszedł na prowadzenie 3-1, ale "Nole" błyskawicznie doprowadził do stanu po trzy. Sinner nie wykorzystał swoich szans, posłał dwie ostatnie piłki w siatkę i finalnie musiał uznać wyższość faworyzowanego przeciwnika.

W niedzielnym finale Djokovic zmierzy się z lepszym z pary Carlos Alcaraz - Daniił Miedwiediew, czyli z hiszpańskim liderem rankingu ATP.

Jannik Sinner - Novak Djokovic 3:6, 4:6, 6:7 (4-7)