Bramkarz Herthy zawieszony za pobicie

Piłka nożna
Bramkarz Herthy zawieszony za pobicie
fot. PAP
Hertha Berlin zawiesiła bramkarza Mariusa Gersbecka za pobicie mężczyzny, który z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Hertha Berlin zawiesiła bramkarza Mariusa Gersbecka za pobicie mężczyzny, który z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Do incydentu doszło podczas zgrupowania w Zell am See w Austrii, gdy 28-letni piłkarz opuścił hotel bez wiedzy trenera.

Gersbeck został zawieszony do odwołania decyzją dyrektora sportowego Herthy Benjamina Webera i dyrektora zarządzającego Thomasa Herricha. Bramkarz przedwcześnie opuścił obóz treningowy i nie chce komentować sytuacji, podczas gdy policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

Austriacka policja poinformowała w oświadczeniu, że "28-letni Niemiec i 22-letni Austriak wdali się w kłótnię. Awantura przerodziła się w rękoczyny, po których młodszy mężczyzna został zabrany do szpitala". Według dziennika "Bild" bramkarz poturbował w barze kelnera, który doznał poważnych obrażeń głowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Marciniak ocenił starcie w Superpucharze. "Myślę, że właśnie dlatego byłem w Częstochowie"

 

Przez ostatnie cztery sezony Gersbeck grał w drugoligowym Karlsruher SC. Wychowanek Herthy został wykupiony za 300 tysięcy euro i od 1 lipca ponownie jest zawodnikiem swojego macierzystego klubu. Niewykluczone jednak, że Hertha rozwiąże z nim kontrakt, jeśli zostanie skazany za pobicie.

 

Gersbeck jest związany z zagorzałymi kibicami Herthy. Zawodnik mocno identyfikuje się z klubem, któremu miał pomóc w powrocie do ekstraklasy. Hertha w poprzednim sezonie zajęła ostatnie miejsce w Bundeslidze.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie