"Z piekła do nieba" w Lublinie! Emocje do ostatniej minuty i trzy punkty beniaminka

Motor Lublin udanie zainaugurował sezon w Fortuna 1 Lidze

Kibice zgromadzeni na Arenie Lublin mogli podziwiać pełne emocji widowisko z udziałem swojej drużyny. Motor Lublin przegrywał po pierwszej połowie 0:1, jednak ostatecznie zdołał odmienić losy spotkania, które ważyły się do ostatniej minuty.

Motor Lublin po 13 latach wrócił na zaplecze ekstraklasy. I choć entuzjazm piłkarzy klubu z Lublina widać było już od pierwszych minut meczu, tak finalnie na nic się on nie zdał.

Mimo ciągłych ataków, podopieczni Goncalo Feio nie zdołali zamienić swoich szans na bramki. Zrobiło to dla odmiany Zagłębie Sosnowiec, a konkretnie Ołeksyj Bykow. Ukrainiec pokonał Łukasza Budziłka i wyprowadził swój klub na prowadzenie w 34. minucie

W drugą część meczu lepiej weszli piłkarze Motoru, wyprowadzając dwa, szybkie "ciosy". Bramka na remis padła po strzale z rzutu karnego Piotra Ceglarza w 73. minucie spotkania.

Zaledwie 5 minut później gola na wagę prowadzenia w spotkaniu strzelił Mariusz Rybicki. Goście jednak nie zamierzali tak łatwo złożyć broni. W 87. minucie meczu do siatki gospodarzy trafił Sebastian Bonecki.

Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami na inaugurację, ręką w polu karnym zagrał kapitan sosnowieckiego zespołu. Do "jedenastki" w 3. minucie doliczonego czasu gry podszedł... kapitan Motoru Rafał Król. 34-latek wyprowadził tym samym na prowadzenie swój zespół, który rozpoczął sezon w Fortuna 1. Lidze od zwycięstwa i 3 punktów.

We wcześniejszym, otwierającym zmagania w sezonie 2023/24 spotkaniu Arka Gdynia zremisowała 2:2 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.