Kolejny świetny mecz Karola Świderskiego. Wywalczony karny i gol (WIDEO)

Karol Świderski

Karol Świderski ma za sobą kolejny udany mecz w barwach amerykańskiego Charlotte FC. Reprezentant Polski walnie przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa swojego zespołu przeciwko FC Dallas w rozgrywkach Leagues Cup.

W zmaganiach Leagues Cup biorą udział wszystkie drużyny MLS oraz ligi meksykańskiej. Ekipa Charlotte w pierwszym meczu grupowym zremisowała na wyjeździe z FC Dallas 2:2, ale wygrała po rzutach karnych i dzięki temu zainkasowała dodatkowy punkt w tabeli. Regulamin tamtejszych rozgrywek mówi bowiem, że w przypadku braku triumfatora po 90 minutach rywalizacji, przeprowadzany jest konkurs jedenastek.

Niewiele brakowało, aby do karnych nie doszło. Charlotte przegrywało najpierw 0:1 do 61. minuty, ale wówczas indywidualną akcją popisał się Świderski, który wpadł w pole karne i został sfaulowany przez rywala. Arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Polak.

Drużyna z Dallas niespełna kwadrans później ponownie objęła prowadzenie i gdy wydawało się, że gospodarze sięgną po zwycięstwo, przyjezdni wyrównali w... 97. minucie! To oznaczało konieczność rozegrania konkursu rzutów karnych.

W nich lepsi okazali się goście, a jednego z karnych wykorzystał również Świderski. Polak w tym sezonie strzelił już dziewięć goli w 24 meczach dla amerykańskiego klubu, w którym występuje od stycznia 2022 roku.

W barwach Charlotte do 85. minuty grał również Kamil Jóźwiak.