Najwolniejszy bieg w historii? Ukończyła sprint ponad 10 sekund po zwyciężczyni

Inne
Najwolniejszy bieg w historii? Ukończyła sprint ponad 10 sekund po zwyciężczyni
fot. Cyfrasport
Najwolniejszy bieg w historii? Ukończyła sprint ponad 10 s po zwyciężczyni

Przewodnicząca somalijskiej federacji lekkoatletyki Khadijo Aden Dahir została zawieszona po tym, jak wysłała na 31. Letnią Uniwersjadę w Chengdu Nasrę Abukar Ali, która ukończyła bieg na 100 m ponad 10 sekund po zwyciężczyni.

Ali stanęła na linii startu trzeciego biegu eliminacyjnego na 100 m kobiet podczas imprezy w Chinach, ale skończyła na ostatnim miejscu z czasem 21,81 s. Zwyciężczyni, Brazylijka Gabriela Silva Mourao, uzyskała czas 11,58 s.

 

ZOBACZ TAKŻE: Amerykańska młociarka zawieszona za doping

 

W wideo, które ukazało się w mediach społecznościowych, niewytrenowanej 20-latki nie było nawet w kadrze, gdy reszta zawodniczek przekroczyła linię mety.

 

Decyzję o zawieszeniu przewodniczącej lekkoatletycznej federacji podjął somalijski minister ds. młodzieży i sportu Mohamed Barre Mohamud. Była ona wynikiem dochodzenia wszczętego wspólnie z Somalijskim Komitetem Olimpijskim, które wykazało, że Ali nie jest sportsmenką, nie uprawia także biegania.

 

- Khadijo Aden Dahir, przewodnicząca somalijskiej federacji lekkoatletyki, dopuściła się nadużycia władzy, nepotyzmu i zniesławienia imienia narodu na arenie międzynarodowej" – powiedział minister sportu, cytowany w oświadczeniu.

 

W komunikacie poinformowano również, że dochodzenie ujawniło, że nie było zarejestrowanego somalijskiego uniwersyteckiego związku sportowego.

 

Zainaugurowana w piątek impreza początkowo planowana była na 2021 rok, ale jej zorganizowanie nie było możliwe ze względu na przepisy dotyczące pandemii COVID-19.

 

Zawody w Chinach potrwają do 8 sierpnia.

jbart, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie