Zagraniczny transfer stał się faktem! To ona zadebiutuje w Tauron Lidze

Siatkówka

Klub Developres BELLA DOLINA Rzeszów zakontraktował nową zawodniczkę na zbliżający się sezon Tauron Ligii. W nowym sezonie w barwach rzeszowskiej drużyny zobaczymy kolumbijską przyjmującą Amandę Coneo.

Wicemistrz Polski po raz kolejny wzmacnia swój skład na nadchodzący sezon. W szeregach "Rysic: zadebiutują m.in. Magda Kubas (libero), Gabriela Makarowska-Kulej (rozgrywająca) oraz Wiktoria Kowalska (atakująca).

 

ZOBACZ TAKŻE: Bułgarzy chcą naturalizować kubańską siatkarkę. Sprawa nabiera rozpędu

 

Amanda Coneo to 27-letnia przyjmującą pochodząca z Kolumbii. Jednym z pierwszych klubów Kolumbijki był Liga Bolivarense de Voleibol, w którym spędziła sezon (2014/2015). W następnych latach siatkarka występowała w europejskich ligach. Najpierw we Włoszech, gdzie broniła barw Lardini Filottrano (2015/2016), Sab Volley Legnano (2016-2018) oraz Barricalla CUS Torino (2018/2019). Następnie występowała we Francji w RC Cannes (2019/2020), Pays d’Aix Venelles (2020/2021) i Volley Mulhouse Alsace (2021-2023).

 

Klub o nowym transferze poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dla siatkarki będzie to pierwszy sezon w polskiej lidze, o czym powiedziała w opublikowanym filmiku.

 

– Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do drużyny, nie mogę się doczekać, aż Was wszystkich zobaczę. Mam nadzieję, że będzie to wspaniały sezon dla nas wszystkich – powiedziała Amanda Coneo, nowa przyjmująca rzeszowskiej drużyny.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Developres BELLA DOLINA Rzeszów (@developres_skyres_rzeszow)

jbart, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie