Mecz Huberta Hurkacza w Cincinnati przerwany. Co dalej?

Spotkanie Hubert Hurkacz/Mate Pavic - Rinky Hijikata/Jason Kubler w pierwszej rundzie turnieju ATP w Cincinnati zostało przerwane. W końcówce pierwszego seta rywalizację storpedowały opady deszczu. Mecz zostanie dokończony we wtorek.

Bardziej obiecująco seta rozpoczął polsko-chorwacki duet, który wygrał dwa pierwsze gemy. Australijski debel szybko jednak doprowadził do wyrównania. Później rywalizacja była bardzo zacięta i toczyła się "punkt za punkt". Ostatecznie przy stanie 6:5 w secie i 15:0 w gemie dla Hijikaty i Kublera spotkanie zostało przerwane. Wszystko przez opady deszczu nad kortem.

W związku z tym organizatorzy postanowili, że spotkanie zostanie wznowione we wtorek. Na razie jednak nie wiadomo, o której dokładnie godzinie.

Przypomnijmy, że do rywalizacji w Cincinnati Hurkacz przystąpił po turnieju w Toronto. W Kanadzie w 1/8 finału musiał uznać wyższość lidera światowego rankingu Carlosa Alcaraza. W Cincinnati będzie rywalizował zarówno w deblu, jak i w singlu.