Szóste miejsce polskich koszykarek na mistrzostwach Europy U-16. Nie pojadą na mundial

Reprezentacja Polski koszykarek do lat 16 przegrała w Izmirze z Chorwacją 57:74 w swoim ostatnim meczu turnieju i zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy tej kategorii wiekowej. Tym samym Polki straciły szansę na udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata U-17.

Awansowało bowiem do nich pięć czołowych drużyn z ME.

Wcześniej, w fazie grupowej, podopieczne trenera Adama Czyszpaka pokonały Chorwatki 67:65 oraz 64:54 Izraelki i przegrały z Włoszkami 51:55.

W meczu 1/8 finału biało-czerwone były lepsze od Słowenek 66:42, co dało im nie tylko awans do ćwierćfinałów, ale i utrzymanie się w Dywizji A.

W ćwierćfinale polskie koszykarki uległy faworytkom Francuzkom 45:64 i w wyniku tej porażki pozostała im walka o miejsca 5-8. Najpierw pokonały Serbki 64:51, ale w drugim przegrały z Chorwatkami.

Liderkami biało-czerwonych były w Izmirze skrzydłowa Wiktoria Haegenbarth - średnio 12,1 pkt i 11,9 punktów oraz Klaudia Keller - średnio 12,3 pkt i 7,9 zbiórek.

W wieczornym finale Hiszpanki o złoto powalczą z Francuzkami, a o brąz rewelacja turnieju - Finlandia zmierzy się z Włochami.