Francesco Bagnaia wygrał GP Austrii

Moto
Francesco Bagnaia wygrał w klasie MotoGP na torze Spielberg Grand Prix Austrii.

Obrońca tytułu, lider motocyklowych mistrzostw świata Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał w klasie MotoGP na torze Spielberg Grand Prix Austrii, dziesiątą rundę cyklu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był motocyklista z RPA Brad Binder (KTM) natomaist trzeci Włoch Marco Bezzecchi (Ducati).

Bagnaia umocnił się na pozycji lidera mistrzostw świata, ma teraz w dorobku w królewskiej klasie MotoGP pięć wygranych w tegorocznym sezonie i szesnaście w karierze.

Bagnaia prowadził w wyścigu od startu do mety, także dzień wcześniej w sprincie był najszybszy. W niedzielę po raz 50. w karierze znalazł się na podium wyścigu GP w klasie MotoGP.

Po zwycięstwie w Austrii Bagnaia ma już 62 pkt przewagi nad drugim w klasyfikacji Hiszpanem Jorge Martinem (Ducati), który na Spielbergu był siódmy. Martin miał w Austrii pecha, został przez sędziów ukarany za spowodowanie kolizji w pierwszym zakręcie w sprincie. Gdyby nie to, miał szansę na znacznie lepszy rezultat niż siódma lokata.

Wyścig rozegrano w upale przekraczającym 30 st. C. Nawierzchnia nagrzała się do 34 stopni.

Po dziesięciu rundach Bagnaia zgromadził 251 pkt. Drugi jest Martin - 189 pkt, a trzeci Bezzecchi - 183.

W Moto2 zwyciężył Włoch Celestino Vietti (Kalex), który w klasyfikacji generalnej awansował na 8. pozycję z dorobkiem 80 pkt. Liderem mistrzostw świata jest Hiszpan Pedro Acosta (Kalex) - 176 pkt, który był drugi ze stratą 1,435 s.

W Moto3 wygrał Turek Deniz Oncu (KTM), który w klasyfikacji cyklu jest aktualnie trzeci mając w dorobku 124 pkt. Prowadzi Hiszpan Daniel Holgado (KTM) - 161 pkt, drugi na Spielbergu.

Kolejna, 11. runda motocyklowych MŚ odbędzie się w weekend 1-3 września w Barcelonie.