Świetny start Górnika Zabrze. Ostrovia rozbita

Górnik Zabrze ze zwycięstwem w meczu pierwszej kolejki ORLEN Superligi

Ekipa Agred Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze w meczu pierwszej kolejki ORLEN Superligi. Zespół z województwa śląskiego wygrał to spotkanie 32:23.

Zawodnicy Górnika już na starcie zaczęli dyktować warunki na boisku. Szczypiorniści klubu z Zabrza bez większych problemów odskoczyli przeciwnikom. Na boisku bardzo dobrze prezentował się Lukas Morkovsky, który przez pierwsze pół godziny były w stanie zdobyć cztery bramki. To właśnie między innemu dzięki jego grze Górnik do przerwy prowadził 20:14.

Goście rozpoczęli drugą połowę od zdobycia trzech bramek z rzędu. Szczypiorniści zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo skuteczną grę przeciwników. Gospodarze mieli problem z konstruowaniem akcji, warto bowiem zaznaczyć, że w całym meczu zaliczyli w sumie siedem strat. Między innymi przez to przegrali starcie pierwszej kolejki ORLEN Superligi 23:32.

Agred Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski w kolejnej kolejce Orlen Superligi zmierzy się z zespołem Grupa Azoty Unia Tarnów. Natomiast zawodnicy Górnika Zabrze staną naprzeciwko szczypiornistów Gwardii Opole.

Agred Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Górnik Zabrze 23:32 (14:20)