Bartosz Zmarzlik czwarty raz mistrzem świata? Sprawdź, co musi się stać

Żużel

Bartosz Zmarzlik podczas dziewiątej rundy SGP w Vojens może zapewnić sobie czwarty w swojej karierze tytuł indywidualnego mistrza świata. Co musi się wydarzyć, żeby Polak mógł świętować kolejne mistrzostwa już na duńskiej ziemi?

Po emocjonującym turnieju Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff Zmarzlik przybliżył się do obrony tytułu żużlowego mistrza świata. Do końca tegorocznej rundy SGP pozostały jeszcze dwa turnieje. Następny z nich odbędzie się 16 września w duńskim Vojens. Czy już wtedy Polak zapewni sobie czwartą w życiu mistrzowską koronę?

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Zmarzlik na podium Grand Prix w Cardiff!

 

Przy obecnym regulaminie Speedway Grand Prix zwycięzca turnieju dopisuje do swojego konta 20 punktów. Drugie miejsce nagradzane jest 18 punktami, a trzecie 16. Za czwarte, ostatnie miejsce w finale żużlowiec otrzymuje 14 punktów. 

 

Zmarzlik obecnie ma swoim dorobku 138 punktów. Goniący go Szwed Fredrik Lindgren ma 114 "oczek". Trzeci w "generalce" Martin Vaculik posiada ich dokładnie 105. Oznacza to, że jeżeli po zakończeniu turnieju w Vojens Zmarzlik będzie mieć 21 punktów przewagi nad drugim miejscem, będzie mógł rozpocząć świętowanie.

 

Polski żużlowiec nie może więc w Danii przegrać z Lindgrenem więcej niż trzema punktami. Medal tej edycji SGP ma już zapewniony, ponieważ nad czwartym w klasyfikacji Jackiem Holderem ma 41 punktów "zapasu".

 

W przypadku w którym Zmarzlik i Lindgren zgromadziliby w dziesięciu rundach Grand Prix tyle samo "oczek", o tytule mistrzowskim musiałby zadecydować dodatkowy bieg.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie