Wisła Płock rozbiła Polonię Warszawa na otwarcie nowego stadionu

Łukasz Sekulski bohaterem Wisły Płock.

Wisła rozbiła Polonię Warszawa na otwarcie nowego stadionu w Płocku. Gospodarze triumfowali 3:0.

Podopieczni Marka Saganowskiego prowadzili 2:0 do przerwy. Wynik otworzył Marcin Biernat, a drugie trafienie dla Wisły zanotował Łukasz Sekulski.

Po przerwie Sekulski pokonał golkipera Polonii drugi raz, tym razem z rzutu karnego. Kilkanaście minut później doświadczony napastnik mógł skompletować hat-tricka, ale przegrał pojedynek z Mateuszem Kuchtą, nieskutecznie wykonując jedenastkę.

Dzięki tej wygranej Wisła odskoczyła Polonii na trzy punkty w ligowej tabeli. Piłkarze Saganowskiego mają na swoim koncie dziewięć punktów, a stołeczna ekipa o trzy oczka mniej.

Wisła Płock - Polonia Warszawa 3:0 (2:0)
Bramki: Biernat 9, Sekulski 26, 53 (rzut karny)