Piłka ręczna
Industria Kielce górą w meczu czołówki ORLEN Superligi. Pierwsza porażka Górnika Zabrze.

Industria Kielce pokonała Górnik Zabrze 36:32 w wyjazdowym meczu czołówki ORLEN Superligi. Kieleccy szczypiorniści zdominowali rywala na początku pierwszej połowy i wykorzystali wypracowaną przewagę w trakcie całego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie po myśli gości. Kielczanie szybko wypracowali dużą przewagę i nie pozwalali przeciwnikowi na jej zniwelowanie. Próby Górnika nie przynosiły rezultatu, a wręcz przeciwnie - w pewnym momencie Industria prowadziła nawet siedmioma trafieniami i oddalała się od swojego rywala. W końcówce tempo nieco zwiększyli zawodnicy Górnika, ale to było zbyt mało, aby zagrozić podopiecznym trenera Dujszebajewa.

Znacznie lepiej w wykonaniu Górnika wyglądała druga połowa, w której od stanu 26:32 zawodnicy z południa kraju doprowadzili do wyniku 32:35, ale czasu było już zdecydowanie za mało. Jeszcze jedno trafienie na swoim koncie zapisała Industria i w końcu całe spotkanie zakończyło się 32:36.

Taki rezultat uplasował drużynę z Kielc na drugim miejscu w tabeli po czterech kolejkach, z kolei Górnik odnotował pierwszą porażkę w tym sezonie i ma obecnie osiem punktów w ligowej klasyfikacji.

Górnik Zabrze - Industria Kielce 32:36 (13:18)