Rosyjscy sportowcy otrzymają rekompensaty za brak udziału w igrzyskach olimpijskich

Inne
Rosyjscy sportowcy otrzymają rekompensaty za brak udziału w igrzyskach olimpijskich
Fot. PAP
Rosyjski Komitet Olimpijski wypłaci rekompensaty sportowcom, którzy nie wystąpią w Paryżu

Rosyjski Komitet Olimpijski podjął decyzję o przyznaniu rekompensat finansowych sportowcom, którzy ze względu na zawieszenie krajowej federacji nie będą mogli wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich i innych zawodach rangi międzynarodowej.

Jak podaje gazeta "Izwiestija", każdy członek rosyjskiej reprezentacji olimpijskiej, który nie będzie mógł wystąpić w Paryżu, otrzyma rekompensatę w wysokości 150 tysięcy rubli (niespełna 7 tysięcy złotych). Dużo więcej, bo od 250 tysięcy do 500 tysięcy rubli, dostaną zawodnicy, którzy z powodzeniem reprezentowali Rosję na wcześniejszych igrzyskach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Irańczycy domagają się wykluczenia z igrzysk... własnego kraju

 

- Jesteśmy gotowi dokonać tej jednorazowej płatności na rzecz wszystkich naszych zawodników. Jeśli do 2025 roku nic się nie zmieni, zamierzamy kontynuować wspieranie naszych sportowców - powiedział Stanisław Pozdniakow, prezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Początkowo Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozważał - w związku ze zbrojną agresją Rosji na Ukrainę - całkowite wykluczenie rosyjskich i białoruskich sportowców z udziału w igrzyskach w Paryżu. Pod koniec marca MKOl zalecił dopuszczenie do startu pod neutralną flagą jedynie tych zawodników, którzy nie są wspierani finansowo przez rosyjskie i białoruskie rządy, a sami są zadeklarowanymi przeciwnikami wojny na Ukrainie.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie