Kandydat na selekcjonera uchylił rąbka tajemnicy! "Nikt do mnie nie dzwoni"

Piłka nożna

Kosta Runjaić jest jednym z kandydatów do przejęcia piłkarskiej reprezentacji Polski. Obecny trener Legii Warszawa zabrał głos w tej sprawie podczas konferencji prasowej.

Fernando Santos niedawno zakończył swoją współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Po nieudanych meczach eliminacji mistrzostw Europy Cezary Kulesza postanowił zwolnić portugalskiego szkoleniowca. Teraz polska federacja musi znaleźć trenera, który przejmie stery w ekipie Biało-Czerwonych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: A może jednak nie Polak? Wolta na ostatniej prostej nie jest niemożliwa

 

W mediach pojawiło się już wielu kandydatów, którzy mogą zostać selekcjonerami. Wśród nich znaleźli się tacy szkoleniowcy jak: Michał Probierz, Marek Papszun czy Vladimir Petkovic. Niektórzy uważają, że ekipę Biało-Czerwonych już niedługo może przejąć obecny trener Legii Warszawa - Kosta Runjaić. 

 

Niemiec postanowił odnieść się do tych plotek. Zabrał głos w tej sprawie podczas konferencji prasowej przed sobotnim starciem z Piastem Gliwice w PKO BP Ekstraklasie. 

 

- Drużyna wie, co ma robić i nie przejmuje się doniesieniami medialnymi. W ostatnim czasie mało obcuję z mediami. Ta informacja dotarła do mnie dzisiaj. Jak wszyscy w Polsce – jestem rozczarowany dotychczasowymi dokonaniami kadry Biało-Czerwonych. Coś na pewno musi się zadziać, zmienić. Takie spekulacje są męczące dla osób w to zaangażowanych. Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Niech osoby odpowiedzialne za wybór trenera w spokoju pracują nad zatrudnieniem nowego szkoleniowca. Mogę powiedzieć jedynie, że w tej sprawie nikt się ze mną nie kontaktował i nikt do mnie nie dzwoni - powiedział Runjaić. 

 

Nazwisko nowego selekcjonera prawdopodobnie poznamy nowego trenera polskiej kadry. Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski wspomniał, że realnym i rozsądnym terminem ogłoszenia następcy Santosa jest 20 września.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie