Diamentowa Liga w Eugene. Transmisja TV i stream online

Norweg Jakob Ingebrigtsen, który 8 września w Brukseli ustanowił rekord świata na 2000 metrów, pobiegnie w finale Diamentowej Ligi w Eugene na dwóch dystansach i zapowiedział, że przynajmniej na jednym z nich powalczy o rekordowy wynik. Transmisja Diamentowej Ligi w Eugene w Polsacie Sport News i online na Polsat Box Go.

Norweg będzie jedynym uczestnikiem mityngu startującym w dwóch konkurencjach, w których za każde zwycięstwo otrzyma po 30 tysięcy dolarów.

W sobotę Norweg pobiegnie na dystansie "Bowerman Mile", czyli milę angielską 1609,3 metrów, a w niedzielę na 3000 metrów.

22-letni Norweg podczas mistrzostw świata w sierpniu w Budapeszcie zdobył srebrny medal na 1500 m i złoty na 5000 m, lecz rozczarowany drugim miejscem na koronnym dystansie przyznał, że był przeziębiony i startował z gorączką.

Po mityngu w Brukseli powiedział, że jest w tak świetnej formie i czuje tak wielki niedosyt, że, jak wyjaśnił dziennikowi ”Verdens Gang”, zaplanował w swojej karierze dziesięć rekordów świata na dystansach od 1500 metrów do maratonu.

Będą to biegi na 1500, 3000, 5000 i 10000 metrów, milę angielską, półmaraton, maraton, a nawet 3000 metrów z przeszkodami.

- Dwa rekordy już mam, na 2000 metrów w Brukseli (8 września) i dwie mile w Paryżu (9 czerwca), więc pozostało mi tylko osiem, ale mam na to jeszcze kilka dobrych lat - powiedział Norweg gazecie.

Ingerbigtsen poza medalami w Budapeszcie zdobył złoty medal olimpijski w Tokio na 1500 m. W ubiegłorocznych MŚ w Eugene zdobył złoty na 5000 m i srebrny na 1500 m. Posiada też cztery złote medale mistrzostw Europy, dwa na 1500 i dwa na 5000 m. W halowych ME zdobył pięć złotych medali, w tym trzy na 3000 m i dwa na 1500 oraz jeden srebrny na 1500 m.

Transmisja Diamentowej Ligi w Eugene w Polsacie Sport News i online na Polsat Box Go. Początek o godzinie 21:00.