Został ostatni krok! Tak wyglądała droga Polaków do finału mistrzostw Europy

Jak wyglądała droga Polaków do finału mistrzostw Europy?

Polscy siatkarze w sobotę 16 września zagrają z Włochami w finale mistrzostw Europy. Zobaczmy, jak wyglądały wcześniejsze mecze Biało-Czerwonych na czempionacie Starego Kontynentu.

Polscy siatkarze rywalizację na mistrzostwach Europy rozpoczęli 31 sierpnia 2023 od meczu z Czechami. W fazie grupowej podopieczni Nikoli Grbicia prezentowali się bardzo dobrze. Warto bowiem zaznaczyć, że w pierwszym etapie rywalizacji Polacy przegrali zaledwie jednego seta - w starciu z Holandią. Natomiast spotkania z reprezentacjami Czech, Macedonii Północnej, Danii i Czarnogóry zakończyły się po trzech setach.

Nic zatem dziwnego, że zwycięzcy tegorocznej edycji Ligi Narodów awansowali do fazy pucharowej czempionatu Starego Kontynentu z pierwszego miejsca w grupie.

W meczu 1/8 finału Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Belgii. Polscy siatkarze bez większych problemów wygrali dwa pierwsze sety. Belgijscy siatkarze byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w trzecim secie, jednak nie przeszkodziło to Polakom, aby wygrać w ostatniej partii i awansować do kolejnej rundy mistrzostw.

Później Grbic i jego podopieczni stanęli naprzeciwko narodowej drużyny Serbii. W tym meczu nie zabrakło emocji. Kibice na pewno na długo zapamiętają trzecią odsłonę tego starcia. Po grze na przewagi Biało-Czerwoni wygrali tę partię 36:34. Chociaż Serbowie sięgnęli po zwycięstwo w jednym secie, to Polacy zapewnili sobie awans do półfinału.

Warto przypomnieć, że Słowenia, z którą polscy siatkarze mierzyli się w półfinale, na poprzednich mistrzostwach grała w finale, gdzie przegrała z Włochami. Tym razem reprezentanci Słowenii nie dotarli do ostatniego meczu czempionatu, ponieważ na ich drodze stanęli Polacy.

Zawodnicy znad Wisły w czterech setach pokonali Słowenię. Czy równie dobrze zaprezentują się w sobotnim starciu z Włochami i sięgną po złoty medal?

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godzinie 15:30. Start meczu Polska - Słowenia w kwalifikacjach igrzysk olimpijskich siatkarek zaplanowany jest na godzinę 17:30. Polacy w finale mistrzostw Europy zagrają o godzinie 20:30. Transmisje studia i obu meczów w Polsacie Sport i online na Polsat Box Go.