"Najlepszy w historii tego sportu". Polski siatkarz stanowczo o koledze z reprezentacji

Siatkówka

Łukasz Kaczmarek w emocjonalnym wpisie pogratulował Wilfredo Leonowi zdobycia statuetki dla najlepszego gracza mistrzostw Europy. - To wielka przyjemność dzielić z tobą miejsce na boisku - napisał polski atakujący.

Reprezentacja Polski sięgnęła w sobotę po mistrzostwo Europy, pokonując w finale Włochów w trzech setach. Najlepszym zawodnikiem tego meczu oraz całego turnieju został Wilfredo Leon, który rozegrał kapitalne zawody.

 

Nic więc dziwnego, że ten występ przypadł do gustu wielu jego kolegom. Napisał o tym m.in. Łukasz Kaczmarek, który podzielił się swoimi przemyśleniami na Instagramie.


Zobacz także: To oni sięgnęli po złoto! Poznaj kadrę mistrzów Europy (ZDJĘCIA)

- Jestem niesamowicie szczęśliwy, ze ta statuetka trafiła w twoje ręce. Zasłużyłeś na to wyróżnienie jak nikt inny po tym, jaką drogę przeszedłeś rok temu w kadrze. Po tym, ile wyrzeczeń kosztowało cię, żeby wrócić do pełni zdrowia. Po tym, jak bardzo z serducha mimo bólu walczyłeś w tym finale - przyznał atakujący reprezentacji Polski.

 

Tym samym Leon ma na koncie m.in. złoty medal mistrzostw Europy oraz Ligi Narodów, które wywalczył w tym roku. 30-latek od wielu lat znajduje się w światowej czołówce, lecz dla Kaczmarka jest kimś o wiele większym.

 

- To wielka przyjemność dzielić z tobą miejsce na boisku. Jesteś wybitnym siatkarzem (najlepszym w historii tego sportu), a jeszcze lepszym człowiekiem, na którego można zawsze liczyć - dodał.

 


fot. Instagram

W tym sezonie ekipę Nikoli Grbica, która wcześniej wygrała rywalizację w Lidze Narodów, czeka jeszcze olimpijski turniej kwalifikacyjny, który w dniach 30 września - 8 października odbędzie się w Chinach.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie