Kamil Semeniuk zabrał głos po wywalczeniu mistrzostwa Europy! Opowiedział o kibicach

Siatkówka

- Super, że jest to kolejny duży turniej z naszym udziałem, który wygrywamy. Cieszmy się, bo to naprawdę bardzo dobry czas dla naszej polskiej siatkówki - powiedział Kamil Semeniuk po wywalczeniu drugiego w historii złota mistrzostw Europy.

Podopieczni trenera Nikoli Grbica w finale w Rzymie pokonali Włochów 3:0. Po raz pierwszy w historii zdobyli dwa złote medale w jednym sezonie reprezentacyjnym - wcześniej w lipcu wygrali także Ligę Narodów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek napisała to po finale mistrzostw Europy

 

- Ciężko porównywać te medale. W Gdańsku też dobrze smakował, bo przed polską publicznością. Z drugiej strony w Rzymie wygraliśmy na terenie rywala, przy pełnej hali kibiców drużyny przeciwnej i w pewnym momencie fajnie było słyszeć tylko polskich kibiców. Oba to były złota, na oba ciężko pracowaliśmy - podkreślił Semeniuk.

 

- Super, że jest to kolejny duży turniej z naszym udziałem, który wygrywamy. Cieszmy się, bo to naprawdę bardzo dobry czas dla naszej polskiej siatkówki - dodał.

 

Polacy mocno otworzyli sobotni mecz, bowiem już na początku zbudowali przewagę 4:0, co znacznie ułatwiło im grę w pierwszej partii. W drugiej również zdominowali Włochów, ci jedynie w trzeciej odsłonie byli w stanie nawiązać z nimi wyrównaną walkę.

 

- Były momenty, gdzie zaczęliśmy się trochę obawiać rywala, że zacznie grać lepiej. Początkowo im nie szło, od początku narzuciliśmy im swoje tempo, Norbert Huber w polu serwisowym pokazał im, że z nami łatwo nie będzie. My konsekwentnie graliśmy swoją siatkówkę, były to kapitalne zawody każdego z naszych zawodników - ocenił przyjmujący.

 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie