Poznaliśmy finalistów European League of Football

Za nami spotkania półfinałowe bieżącej edycji European League of Football. Zwycięstwa odniosły ekipy Rhein Fire oraz Stuttgart Surge. I to te dwie drużyny powalczą o końcowy triumf w rozgrywkach.

Jako pierwsza awans do finału zapewniła sobie drużyna ze Stuttgartu. W półfinale Surge zmierzyli się z Vikings Vienna. Po pierwszej partii było 7:0 dla niemieckiej ekipy. Sytuacja odwróciła się w drugiej kwarcie, gdy drużyna ze stolicy Austrii wyszła na prowadzenie 10:7. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona, po której na tablicy wyników widniał wynik 18:14 dla Surge.

W decydującej kwarcie wiedeńczycy nie byli w stanie odrobić strat. Surge zwyciężyli 40:33 i zameldowali się w finale.

Drugiego finalistę poznaliśmy w niedzielę. W starciu dwóch niemieckich zespołów Rhein Fire pokonał Frankfurt Galaxy 42:23. Zespół z Frankfurtu prowadził tylko w pierwszej kwarcie. Później już lepiej punktowali gracze z Duessledorfu i to oni powalczą o triumf w European League of Football.

Wielki finał zostanie rozegrany 24 września. Początek meczu o 15:30.

Skróty meczów w załączonych materiałach wideo.