Wymarzony początek fazy grupowej Ligi Mistrzów dla Barcelony. Lewandowski z golem i asystą

FC Barcelona nie dała szans Royal Antwerp w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Xaviego Hernandeza zwyciężyli u siebie 5:0. Robert Lewandowski zdobył bramkę (swoją setną w europejskich pucharach) i zaliczył asystę.

"Duma Katalonii" wyszła na prowadzenie dość szybko, bo już w 11. minucie gry. Sprytnym strzałem przy bliższym słupku popisał się Joao Felix. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał centrę Feliksa i z bliskiej odległości pokonał Jeana Buteza.

Sędzia jeszcze sprawdzał, czy dogrywający Portugalczyk był na pozycji spalonej. Ostatecznie uznał, że bramka została zdobyta prawidłowo. Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0. Dośrodkowywał Raphinha, a futbolówkę niefortunnie trącił Jelle Bataille. Piłka zmieniła tor lotu i zmyliła bramkarza Royal Antwerp.

Więcej goli w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy. Barcelona zeszła na przerwę z bezpieczną przewagą trzech trafień.

Niespełna 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy "Blaugrana" zdobyła czwartą bramkę. Piłkarze Xaviego popisali się efektowną akcją zespołową, która zakończyła się zamieszaniem w polu karnym. Najlepiej w nim poradził sobie Gavim. Reprezentant Hiszpanii otrzymał podanie od Lewandowskiego, po czym wypracował sobie pozycję do strzału i uderzył mocno pod poprzeczkę.

Na 5:0 w 66. minucie gry trafił Felix, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Raphinhi. Później Barcelona miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, lecz finalnie rezultat nie uległ już zmianie. "Duma Katalonii" wygrała 5:0 i udanie rozpoczęła fazę grupową Ligi Mistrzów.

FC Barcelona - Royal Antwerp 5:0 (3:0)

Bramki: Joao Felix 11, 66, Robert Lewandowski 19, Jelle Bataille 22 (s), Gavi 54