Popis gigantów zagrywki! Wilfredo Leon i Nimir Abdel-Aziz w akcji (WIDEO)

Siatkówka
Popis gigantów zagrywki! Wilfredo Leon i Nimir Abdel-Aziz w akcji (WIDEO)
fot. PAP
Wilfredo Leon i Nimir Abdel-Aziz – w ostatnim czasie dwaj najlepiej serwujący siatkarze świata.

Zakończone triumfem reprezentacji Polski mistrzostwa Europy siatkarzy miały wielu bohaterów. Jednym z wydarzeń, które przyciągnęły uwagę kibiców była rywalizacja dwóch gigantów zagrywki. Nimir Abdel-Aziz i Wilfredo León dawali niesamowite popisy, potwierdzając, że są najlepszymi obecnie specjalistami na świecie w tym elemencie.

W meczu Polska – Holandia (3:1) Nimir Abdel-Aziz pobił rekord mistrzostw Europy, serwując z prędkością 137 km/h. Jego wyczyn nie przetrwał jednak długo na czele tabeli z najszybszymi zagrywkami...

 

Zobacz także: Wilfredo Leon z nagrodą MVP mistrzostw Europy! Najlepsze akcje w turnieju (WIDEO)

 

Kilka dni później Wilfredo León w spotkaniu Polska – Dania (3:0) zaserwował z prędkością 138 km/h! Przyjmujący reprezentacji Polski poprawił w ten sposób najlepszy wynik w historii ME. Wyrównał także swoje osiągnięcie z października 2020 roku, uznawane za rekord świata. Wówczas w ligowym meczu Itas Trentino – Sir Safety Conad Perugia (1:3) również zaserwował z prędkością 138 km/h.

 

W zakończonych niedawno mistrzostwach Europy León zaserwował 13 asów. Holender miał na koncie o dwie punktowe zagrywki więcej.

 

Wielu kibiców siatkówki zastanawia się, kiedy zostanie złamana bariera 140 km/h? Z pewnością głównymi kandydatami do takiego wyczynu są właśnie León i Abdel-Aziz. Być może dokonają tego już podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który zostanie rozegrany w chińskim Xi’an?

 

Jak Nimir Abdel-Aziz i Wilfredo León serwowali podczas mistrzostw Europy 2023? Popisy gigantów zagrywki w materiale wideo:

 

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie