Spektakularny sukces Dudy w Berlinie! Armageddon w mistrzowskim stylu

Inne
Spektakularny sukces Dudy w Berlinie! Armageddon w mistrzowskim stylu
fot. PAP
Jan-Krzysztof Duda.

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda odniósł spektakularny sukces w turnieju szachowym Armageddon Chess Series 2023, zakończonym w środę w Berlinie. Polak wygrał wszystkie swoje mecze, a w nagrodę otrzymał 88 tys. euro.

W imprezie rozgrywano pojedynki w szachach błyskawicznych (systemem mecz i rewanż). W przypadku remisu następowała dogrywka - armageddon (białe 5 min i muszą wygrać, czarne 4 min bez dodawania czasu).

 

Zobacz także: Reprezentanci Polski z medalami mistrzostw Europy

 

W drodze po zwycięstwo arcymistrz w Wieliczki wygrał wszystkie mecze z utytułowanymi przeciwnikami - kolejno: z Amerykaninem Samuelem Shanklandem 2:0, Hindusem Dommaraju Gukeshem 2:1, Nodirbekiem Abdusattorowem z Uzbekistanu 2:0 i w finale z innym Amerykaninem Wesleyem So 2:0. Z dziewięciu rozegranych partii przegrał tylko jedną - z Gukeshem.

 

Do berlińskiego turnieju finałowego zakwalifikował się w czerwcu z turnieju „Europa i Afryka”, gdzie zajął drugie miejsce za reprezentantem Rumunii Richardem Rapportem.

 

Najbliższym startem najlepszego polskiego szachisty w szachach klasycznych będzie prestiżowy turniej open Grand Swiss na wyspie Man w dniach 25 października - 5 listopada. To ostatnia szansa wywalczenia prawa gry w turnieju kandydatów. Awansują zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie