Erling Haaland pnie się w rankingu najbogatszych Norwegów

Piłka nożna
Erling Haaland pnie się w rankingu najbogatszych Norwegów
fot. PAP
Erling Haaland

Norweski napastnik Manchester City Erling Haaland pnie się coraz wyżej w rankingu najbogatszych Norwegów i według ostatnich wyliczeń magazynu ”Kapital” zajmuje 240. miejsce z majątkiem 160 milionów euro i pierwsze wśród norweskich sportowców.

Wydawany od 1971 roku prestiżowy magazyn finansowy publikuje co roku listę najbogatszych Norwegów i podkreśla, że jest opracowywana zawsze według własnych wyliczeń i analiz według dostępnych informacji. Dziennikarze podkreślili, że obliczają w sposób konserwatywny, czyli nie wliczają nieznanych im dochodów i nie ulegają spekulacjom na ich temat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Probierz zabrał głos ws. Roberta Lewandowskiego! Wszystko jasne

 

”Haaland wygrywając w tym roku trzy najważniejsze puchary z pewnością uruchomił wszystkie zapisane w kontrakcie premie od klubu maksymalnie, a przede wszystkim od sponsorów, więc jego majątek jest z pewnością jeszcze większy. Amerykański „Forbes” ocenia piłkarza na 183 miliony, a „Daily Morror” na 230 milionów euro” - dodano.

 

Haaland znacznie wyprzedził w rankingu najbogatszych sportowców - dotychczasowego wieloletniego lidera legendarnego biegacza narciarskiego, a obecnie biznesmena Bjoerna Daehlie, którego majątek wyliczono na 70 milionów euro.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie