Skandaliczna decyzja UEFA! Rosjanie wracają do rywalizacji

Piłka nożna
Skandaliczna decyzja UEFA! Rosjanie wracają do rywalizacji
fot. PAP/EPA
UEFA podjęła skandaliczną decyzję

Komitet wykonawczy UEFA we wtorek 26 września podjął skandaliczną decyzję. Do rywalizacji na arenie międzynarodowej zostały przywrócone młodzieżowe drużyny z Rosji.

We wtorek na Cyprze odbyło się spotkanie komitetu wykonawczego UEFA. Przedstawiciele europejskiej federacji podjęli tam między innymi decyzję o rozegraniu przyszłorocznego meczu o Superpuchar Europy w Polsce. Na tym samym spotkaniu rozmawiano o rywalizacji rosyjskich piłkarzy na arenie międzynarodowej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Superpuchar Europy odbędzie się w Polsce!

 

"Dzieci nie powinny być karane za czyny, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli. UEFA jest głęboko przekonana, że piłka nożna nigdy nie powinna rezygnować z wysyłania przesłania pokoju i nadziei. Szczególnie bolesne jest to, że w wyniku utrzymującego się konfliktu pokolenie nieletnich zostaje pozbawione prawa do rywalizacji w międzynarodowej piłce nożnej" - napisano na oficjalnej stronie UEFA. 

 

Komitet wykonawczy jednej z największych federacji piłkarskich na świecie podjął decyzję, by rosyjskie zespoły do lat 17 powróciły do międzynarodowej rywalizacji. Zaznaczono jednak, że drużyny te występować będą pod neutralną flagą i na neutralny terenie. Podczas spotkań nie będzie odgrywany także rosyjski hymn.

 

- Ciągłe zawieszenie UEFA przeciwko rosyjskim drużynom dla dorosłych odzwierciedla jej zaangażowanie w przeciwstawienie się przemocy i agresji. UEFA jest zdecydowana utrzymać to stanowisko do zakończenia wojny i przywrócenia pokoju. Jednak zakazując dzieciom udziału w naszych turniejach, nie tylko nie uznajemy i nie przestrzegamy podstawowego prawa do ich całościowego rozwoju, ale bezpośrednio je dyskryminujemy. Zapewniając możliwości gry i rywalizacji z rówieśnikami z całej Europy, inwestujemy w to, co, mamy nadzieję, będzie jaśniejszą i bardziej zdolną przyszłą generacją oraz lepszym jutrem - powiedział prezes federacji Aleksander Ceferin, cytowany na stronie internetowej UEFA.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie