"Pod względem infrastrukturalnym będziemy w 100 procentach gotowi do organizacji igrzysk"

Inne
"Pod względem infrastrukturalnym będziemy w 100 procentach gotowi do organizacji igrzysk"
fot. Polsat Sport
Andrzej Duda przemawiający podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystki

Pod względem infrastrukturalnym będziemy w stu procentach gotowi do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2036 r.; do tego czasu będzie już gotowy Centralny Port Komunikacyjny; najpóźniej w 2033 r. w całej Polsce będzie 8 tys. km dróg ekspresowych i autostrad - mówił prezydent Andrzej Duda.

W środę, podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystki, prezydent mówił o przygotowaniach infrastrukturalnych do organizacji w Polsce letnich igrzysk olimpijskich w 2036 r.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Polska chce zorganizować igrzyska olimpijskie!

 

Duda wyliczał, że w całym kraju mamy obecnie 5 tys. km dróg ekspresowych i autostrad, zaś najpóźniej do 2033 r. będzie ich 8 tys. km.

 

- To będzie bardzo poważna jak na rozmiary naszego kraju sieć połączeń, która umożliwi sprawne i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy najważniejszymi ośrodkami - podkreślił.

 

- Jesteśmy przekonani, że do tego czasu będzie już gotowy Centralny Port Komunikacyjny, będziemy mieli supernowoczesne, wielkie lotnisko wraz z siecią połączeń kolejowych. Pod względem infrastrukturalnym, komunikacyjnym powinniśmy być w stu procentach gotowi do przeprowadzenia tak wielkiego przedsięwzięcia - oświadczył prezydent.

 

- Pozostaje nam do uzupełnienia to, co konieczne od strony sportowej, nie tylko pod względem infrastrukturalnym, ale także i pod względem przygotowań olimpijskich. Mam nadzieję, że okres 13 lat od tej strony będzie dla nas wystarczający - dodał.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie