Siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce!

Siatkówka
Siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce!
fot. Cyfrasport
Polska znowu będzie gospodarzem MŚ siatkarzy

Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy w 2027 roku. To kolejna wielka impreza siatkarska, która zostanie zorganizowana w naszym kraju.

W 2027 roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy - ogłosił w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki. Będzie to już trzeci w dość krótkim czasie turniej tej rangi, którego biało-czerwoni będą gospodarzem.

 

- Jestem szczęściarzem, bo urodziłem się w takim kraju i w takich czasach, gdzie mój sport jest tak ważny. Postaramy się, aby ten puchar wrócił z ziemi włoskiej do polskiej już w 2027 roku - przyznał Bartosz Kurek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Premier Mateusz Morawiecki: Dom światowej siatkówki jest właśnie w Polsce

 

Pierwsze w Polsce MŚ siatkarzy odbyły się w 2014 roku. Wtedy mecze rozgrywane były w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, a do uroczystej inauguracji doszło w Warszawie na PGE Narodowym w obecności ponad 60 tysięcy widzów.

 

- Jesteśmy dla wielu krajów wyznacznikiem poziomu sportowego oraz organizacyjnego - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski.

 

Turniej zakończył się triumfem Polaków, którzy po raz drugi w historii zdobyli złoty medal, pokonując w finale w katowickim Spodku Brazylię 3:1.

 

Kolejny mundial gościł w Polsce w 2022 roku. Pierwotnie ta impreza miała się odbyć w Rosji, ale Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawa gospodarza po inwazji na Ukrainę i przyznała Polsce oraz Słowenii.

 

Mecze w polskiej części turnieju rozgrywane były w Gliwicach i Katowicach, które ponownie gościły wielki finał. Biało-czerwoni tym razem zostali wicemistrzami globu, przegrywając bój o trzeci z rzędu triumf z Włochami 1:3.

 

W 2025 roku siatkarski mundial odbędzie się we Włoszech.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport/PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie