Premier Mateusz Morawiecki: Dom światowej siatkówki jest właśnie w Polsce

Siatkówka
Premier Mateusz Morawiecki: Dom światowej siatkówki jest właśnie w Polsce
fot. CEV
"Dom światowej siatkówki jest właśnie w Polsce'

To, że w Polsce odbędą się Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej w 2027 roku, to znakomita wiadomość dla fanów sportu; to możliwe, bo Polska udowodniła, że potrafimy organizować imprezy na poziomie światowym - powiedział w środę w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki.

- To znakomita wiadomość dla fanów sportu - powiedział premier na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem, gdzie poinformował, że Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w 2027 roku odbędą się w Polsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce!

 

Jak mówił, "znowu uzyskaliśmy możliwość realizacji imprezy, która ma rangę najwyższą, rangę światową". Według szefa rządu "było to możliwe, bo Polska udowodniła, że potrafimy organizować imprezy na poziomie światowym".

 

Morawiecki poinformował, że w 2015 roku na wszystkie wydatki związane ze sportem - zawodowym, amatorskim, kultura fizyczna - przeznaczono 950 mln zł, a w 2023 roku - 3 mld 800 mln zł.

 

- To pokazuje ten postęp - podkreślił premier.

 

- A wraz z każdą kolejną wielką imprezą światową, każdym kolejnym złotym medalem, kolejne polskie dzieci, kolejne grupy polskiej młodzieży chcą uprawiać sport. A sport, jak wiemy doskonale, (...) kształtuje charaktery, temperament, wyrabia dyscyplinę u wszystkich i powoduje, że mamy ludzi, którzy (...) są dzięki sportowi silniejsi, silniejsi charakterem, mają lepsze zdrowie - wskazywał.

 

Dlatego - mówił premier - rząd przeznacza "kilka razy więcej środków na sport, na kulturę fizyczną".

 

Premier podziękował wszystkim siatkarzom i siatkarkom, bo - jak zaznaczył - "to ich ogromna zasługa, że siatkówka jest dzisiaj naszym narodowym sportem, a dom światowej siatkówki jest właśnie w Polsce". 

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie