Były siatkarz PGE Skry Bełchatów zakończył karierę! "Czułem, że nie jestem już graczem, którym byłem w przeszłości"

Siatkówka
Były siatkarz PGE Skry Bełchatów zakończył karierę! "Czułem, że nie jestem już graczem, którym byłem w przeszłości"
fot.
Konstantin Cupković wywalczył z PGE Skrą m.in. Puchar Polski 2012.

Serbski przyjmujący Konstantin Cupković ogłosił zakończenie sportowej kariery. W przeszłości był on siatkarzem trzech polskich klubów – PGE Skra Bełchatów, Transfer Bydgoszcz oraz BBTS Bielsko-Biała.

Konstantin Cupković urodził się w 1987 roku. W swej bogatej siatkarskiej karierze grał w klubach z Serbii, Włoch (Roma Volley, Sir Safety Perugia), Francji, Grecji, Turcji, Chorwacji Chin oraz Kataru.

Zobacz także: Kibice w szoku! Siatkarka reprezentacji Polski zakończyła karierę w wieku 28 lat


Był również zawodnikiem polskich klubów – PGE Skry Bełchatów (2011–13), Transferu Bydgoszcz (2014–15), a na zakończenie kariery BBTS Bielsko-Biała (2022–23). Z bełchatowską drużyną wywalczył m.in. wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz finał Ligi Mistrzów (2012). W trakcie czterech sezonów gry w PlusLidze wystąpił w 82 meczach, w których zdobył 729 punktów.


"Przez ostatnie kilka lat czułem, że nie jestem już graczem, którym byłem w przeszłości, taka jest rzeczywistość, którą rozumiem i akceptuję. Miałem kilka udanych meczów w niedawnym okresie, ale bez takiej konsekwencji, która jest wymagana przez cały sezon. Przez całą moją karierę zawsze chciałem być facetem który zrobi różnicę na boisku. Obiecałem sobie, że kiedy przyjdzie czas, że nie będę mógł tego zrobić, będzie to pora na zakończenie" – napisał Cupković na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cupko87 (@konstantin_cupkovic)

 

"Mówiąc to z czystym umysłem i duszą postanowiłem więc zakończyć swoją karierę. Dziękuję wszystkim za wspaniałe wspomnienia, moim byłym kolegom z drużyny, trenerom, lekarzom, fizjoterapeutą, wszystkim za kulisami... Nie mogę się doczekać, żeby zostać mistrzem w nowym rozdziale mojego życia!" – dodał były siatkarz.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie