Siatkarska demolka w meczu polskiej grupy! Wypisali się z gry o awans?

Holenderscy siatkarze przegrali drugi mecz na turnieju w chińskim mieście Xi’an.

Holandia przegrała z Belgią 0:3 w meczu polskiej grupy C kwalifikacji olimpijskich siatkarzy. Pomarańczowi przegrali już drugie spotkanie na turnieju w chińskim Xian i mocno ograniczyli swoje szanse na awans.

W pierwszym secie oglądaliśmy wyrównaną rywalizację obu zespołów (22:25), ale im dalej w mecz, tym bardziej przeważali Belgowie. W drugiej odsłonie końcówkę pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Set numer trzy był już bardzo jednostronnym widowiskiem. Belgijscy siatkarze dominowali i pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Seppe Rotty (15:25).

Najwięcej punktów: Nimir Abdel-Aziz (14) – Holandia; Sam Deroo (21) – Belgia. Pomarańczowi gorzej prezentowali się w ataku i punktowali blokiem (8–10) oraz zagrywką (1–4); ogromna różnica w błędach własnych (26 – Holandia, 9 – Belgia).

Przed rozpoczęciem turnieju w Xi'an reprezentacja Holandii była uznawana tuż za Polską i Argentyną za jednego z kandydatów do awansu. Porażki 2:3 z Kanadą i 0:3 z Belgią mocno ograniczyły ich szanse na awans do Paryża. W pierwszych meczach prezentują się słabo, wygrali jedynie starcie z Meksykiem (3:0). Belgowie są pozytywnym zaskoczeniem imprezy. Na inaugurację urwali punkt Polsce (2:3), a w drugim meczu pokonali Chiny 3:1.

Holandia – Belgia 0:3 (22:25, 19:25, 15:25)