UEFA jednak zmieniła zdanie! Chodzi o Rosjan

Piłka nożna
UEFA jednak zmieniła zdanie! Chodzi o Rosjan
Fot. PAP
UEFA wycofała się z decyzji o przywróceniu juniorskich reprezentacji Rosji do rozgrywek międyznarodowych

Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) wycofała się z przegłosowanego kilkanaście dni temu pomysłu przywrócenia juniorskich reprezentacji Rosji w piłce nożnej do międzynarodowych rozgrywek.

Pod koniec września władze europejskiego futbolu, wbrew głosom sprzeciwu między innymi ze strony byłego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, uznały, że młodzi rosyjscy piłkarze nie powinni odpowiadać za działania rządu i wojskowych swojego kraju i podjęły decyzję o przywróceniu juniorskich reprezentacji "Sbornej" (mężczyzn i kobiet) do rywalizacji na arenie międzynarodowej. Teraz UEFA, również pod naporem Polski, wycofała się rakiem z tego pomysłu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia przygotowuje dokumentacje dla UEFA ws. wydarzeń w Alkmaar

 

Polski Związek Piłki Nożnej stanął w jednym szeregu z federacjami, które - wbrew decyzji europejskiej centrali piłkarskiej - zapowiedziały bojkot wszelkich meczów z udziałem reprezentacji Rosji. Obok Polaków znalazły się w nim również: Ukraina, Anglia, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Islandia i Dania. Tak stanowczy głos sprzeciwu zmusił UEFA do zmiany zdania.

 

 

- Naszym zdaniem każda decyzja o dopuszczeniu Rosji do międzynarodowej rywalizacji w chwili, gdy na Ukrainie trwa wojna, będzie olbrzymim błędem. Dlatego pozytywną wiadomością jest to, że UEFA zdecydowała się jednak na ponowne zamknięcie rozgrywek dla młodzieżowych reprezentacji "Sbornej" - powiedział dziennikowi "Aftonbladet" Fredrik Reinfeldt, prezes Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

 

Szwedzkie media dodają, że warte podkreślenia jest to, iż sprawa powrotu Rosji nie była nawet poddana pod głosowanie, co oznacza, że członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA zrozumieli swój błąd z końcówki września.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie