Kacper Gieryk najlepszy wśród młodzieżowców podczas Chrono des Nations

Kacper Gieryk

Kacper Gieryk (JEGG-DJR Academy) wygrał w niedzielę we francuskim Les Herbiers indywidualny wyścig na czas - Chrono des Nations. Polak triumfował w kategorii młodzieżowców, zawodników do lat 23.

Na trasie długości 27,23 km Gieryk wyprzedził o 17 sekund Brytyjczyka Maximiliana Cushwaya i o 33 sekundy Kanadyjczyka Jonasa Waltona. Dziewiąty, ze stratą 1.14, był Mateusz Gajdulewicz (Vendee U).

Wśród kobiet, na tej samej trasie, zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Tokio Austriaczka Anna Kiesenhofer. Druga, ze stratą zaledwie sekundy, była jej rodaczka Christina Schweinberger, a trzecie miejsce zajęła Waleria Kononienko (Ukraina), tracąc do zwyciężczyni 19 s.

W gronie zawodników elity najszybszy był mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas, 19-letni Brytyjczyk Joshua Tarling, pokonując trasę 45,43 km z przeciętną prędkością ponad 52 km/godz. Czas o 13 sekund gorszy uzyskał aktualny mistrz świata w tej specjalności, Belg Remco Evenepoel, a trzeci - ze stratą 1.10 - był Szwajcar Stefan Bissegger.

W rywalizacji elity zabrakło reprezentantów Polski. Chrono des Nations rozgrywane jest co roku w październiku, a kontynuuje tradycje Grand Prix des Nations, której pierwsza edycja odbyła się w 1932 roku.