Mocne słowa Piotra Zielińskiego po meczu z Mołdawią! "Sami pod sobą kopiemy dołki"

Piłka nożna
Mocne słowa Piotra Zielińskiego po meczu z Mołdawią! "Sami pod sobą kopiemy dołki"
fot. Cyfrasport
Piotr Zieliński wypowiedział się po zremisowanym meczu z Mołdawią

- Sami pod sobą kopiemy dołki. W reprezentacji trzeba tworzyć drużynę - powiedział Piotr Zieliński. Kapitan kadry zabrał głos po zremisowanym meczu z Mołdawią (1:1) na PGE Narodowym w eliminacjach mistrzostw Europy.

Podczas październikowego zgrupowania nieobecny był Robert Lewandowski. Napastnik doznał kontuzji podczas meczu Ligi Mistrzów, przez co opaskę kapitańską przejął Zieliński. Z piłkarzem Napoli bezpośrednio po spotkaniu porozmawiał Marcin Lepa.

 

- Źle weszliśmy w to spotkanie. Graliśmy na swoim stadionie. Nie wiem, skąd ta niepewność. Musieliśmy dostać "gonga", żeby się przebudzić. Mecz trwa 90 minut, więc ma się wystarczająco czasu, żeby naprawić błędy. Zabrakło skuteczności - powiedział Zieliński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Probierz wskazał, czego zabrakło w meczu z Mołdawią

 

Pomocnik ocenił również postawę Biało-Czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy.

 

- Można mówić o jakości, o tym, jakich mamy super zawodników i jak dobrze gramy w klubach. Ale w reprezentacji od jakiegoś czasu jest ciężko, co pokazują te eliminacje. Nie wykorzystujemy okazji, które dostajemy od innych zespołów. Sami pod sobą kopiemy dołki. W reprezentacji trzeba tworzyć drużynę - stwierdził.

 

Zieliński wskazał, co zawiodło w starciu z Mołdawią. 

 

- Jeżeli oddajemy 20 strzałów i strzelamy jednego gola, to coś jest nie tak. Gdyby decydujące podanie byłoby lepsze, to można byłoby oddać jeszcze sześć strzałów - podsumował. 

 

Warto przypomnieć, że sytuacja Biało-Czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy nie prezentuje się najlepiej. Znajdują się na trzecim miejscu w grupie z dziesięcioma punktami na koncie. Na wyższych pozycjach plasują się reprezentacje Albanii (13 punktów) i Czech (11 punktów).

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie