Skromna wygrana Napoli po błysku Gruzina

Union Berlin i SSC Napoli zmierzyły się we wtorkowym meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Górą okazali się goście, triumfując 1:0.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Przewagę mieli gospodarze, ale nie zdołali otworzyć wyniku. Po przerwie lepiej prezentowali się mistrzowie Włoch i dopięli swego w 65. minucie. Skrzydłem przedarł się Khvicha Kvaratskhelia, a indywidualną akcję Gruzina sfinalizował Giacomo Raspadori.

Jak się okazało, gol reprezentanta Włoch zapewnił zwycięstwo podopiecznym Rudiego Garcii. Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie.

Przed tą serią gier Union miał na swoim koncie dwie porażki w fazie grupowej Champions League - 0:1 z Realem Madryt i 2:3 z Bragą. Napoli natomiast ograło 2:1 Portugalczyków i przegrało 2:3 z "Królewskimi".

Union Berlin - SSC Napoli 0:1 (0:0)
Bramka: Giacomo Raspadori 65