Zwycięstwo Barcelony pod nieobecność Roberta Lewandowskiego

Pewne zwycięstwo Barcelony pod nieobecność Roberta Lewandowskiego.

FC Barcelona i Szachtar Donieck zmierzyły się w środowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Górą okazali się gospodarze, triumfując 2:1.

Barcelona otworzyła wynik w 28. minucie. Uderzenie Fermina Lopeza skutecznie dobił Ferran Torres i zanotował swoje drugie trafienie w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kilka minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem Lopez wykorzystał dogodną sytuację i podwyższył rezultat.

Po kilkunastu minutach drugiej połowy goście strzelili kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Georgiy Sudakov. Dla 21-letniego utalentowanego piłkarza była to debiutancka bramka w Champions League. W kolejnych minutach Szachtar dążył do wyrównania, a Barcelona do zwiększenia prowadzenia. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się już strzelić gola i "Duma Katalonii" wygrała 2:1.

W szeregach gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski być może wróci do gry przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami meczu z Realem Madryt.

We wcześniejszych meczach Ligi Mistrzów w grupie H podopieczni Xaviego ograli 5:0 Royal Antwerp i FC Porto 1:0. Szachtar natomiast przegrał 1:3 z Portugalczykami i wygrał 3:2 z Belgami.

FC Barcelona - Szachtar Donieck 2:1 (2:0)
Bramki: Ferran Torres 28, Fermin Lopez 36 - Sudakov 62