Przełamanie Ajaksu Amsterdam. Pierwsze zwycięstwo w Eredivisie od sierpnia

Ajax Amsterdam wygrał pierwszy ligowy mecz od sierpnia.

Ajax Amsterdam pokonał FC Volendam 2:0 w zaległym meczu 3. kolejki Eredivisie. Był to debiut nowego trenera Johna van 't Schipa.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam dominowali od pierwszej minuty. Rywale tylko i wyłącznie się bronili. W pierwszej połowie najlepszą okazję do strzelenia gola miał Steven Bergwijn, który w 29. minucie trafił w poprzeczkę. Po przerwie miał więcej szczęścia. Kiedy na zegarze wybiła 57. minuta, Holender po ładnej akcji pokonał bramkarza rywali.

Prowadzenie nieco uśpiło gospodarzy. Goście kilka razy gościli pod bramką strzeżoną przez Dianta Ramaja, jednak nie zdołali go pokonać. W samej końcówce wynik ustalił rezerwowy Chuba Akpom. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik miał kolejną świetną okazję, ale trafił w słupek.

Ajax Amsterdam wygrał pierwszy ligowy mecz od 12 sierpnia. Dzięki temu wydostał się ze strefy spadkowej.

Ajax Amsterdam - FC Volendam 2:0 (0:0)

Bramki: Steven Bergwijn 57, Chuba Akpom 89