3:0 po raz piąty! Siatkarki Chemika nie do zatrzymania na początku sezonu

Siatkarka Moya Radomki Radom Kornelia Moskwa i Agnieszka Korneluk z Grupy Azoty Chemika Police podczas meczu 5. kolejki Tauron Ligi.

W spotkaniu 5. kolejki Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3. Drużyna z Polic odniosła piąte zwycięstwo, a w tym sezonie w meczach ligowych nie straciła nawet seta.

Spotkanie efektownie rozpoczęły policzanki (0:4), ale gospodynie szybko odrobiły straty (8:8). Później wynik długo oscylował wokół remisu, ale końcówkę po swojej myśli rozegrały przyjezdne. Wygrały pięć akcji od stanu 21:20 – dwukrotnie punktowały blokiem, dwa oczka przyniosły błędy rywalek, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakowała Monika Fedusio (21:25).

Drugi set to wyrównana gra obu zespołów (7:7, 17:17) i znów losy seta rozstrzygały się w końcówce. I tym razem kluczowe akcje od stanu 20:20 wygrały policzanki. Wynik seta na 22:25 ustaliła uderzeniem po bloku rywalek Fedusio.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie (4:1, 8:3), ale w środkowej części seta roztrwoniły przewagę. Gdy skutecznie zaatakowała Bruna Honorio, było 12:12, a policzanki rozkręcały się z akcji na akcję. Asa dołożyła Agnieszka Korneluk (14:16), efektowną akcję skończyła Natalia Mędrzyk (17:21) i przyjezdne pewnie zmierzały po zwycięstwo. Bohaterką ostatnich akcji została Marlena Kowalewska, która popisała się dwoma asami serwisowymi (18:25).

Skrót meczu Radomka - Chemik:

Najwięcej punktów: Monika Gałkowska (10), Hilary Johnson (10) – Radomka; Agnieszka Korneluk (11), Bruna Honorio (10) – Chemik. MVP: Monika Fedusio (8/18 = 44% skuteczności w ataku + 1 blok).

Grupa Azoty Chemik Police ma imponujący start w obecnych rozgrywkach. Siatkarki z Polic w pięciu meczach ligowych nie straciły nawet seta, ogrywając po 3:0 ITA TOOLS Stal Mielec, Grupa Azoty Akademię Tarnów, Pałac Bydgoszcz, PGE Rysice Rzeszów, a teraz Moya Radomkę Radom. Wygrały również mecz o AL-KO Superpuchar Polski siatkarek im. Andrzeja Niemczyka, pokonując w łódzkiej Sport Arenie ŁKS Commercecon 3:1.

Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

Radomka: Hilary Johnson, Kornelia Moskwa, Monika Gałkowska, Natalia Murek, Marie Scholzel, Marta Łyczakowska – Maria Stenzel (libero) oraz Klaudia Nowakowska, Martyna Świrad, Adrianna Rybak-Czyrniańska, Dagmara Dąbrowska. Trener: Stefano Micoli.
Chemik: Saliha Sahin, Agnieszka Korneluk, Elizabet Inneh-Varga, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska, Marlena Kowalewska – Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Bruna Honorio, Monika Fedusio, Dominika Pierzchała, Natalia Mędrzyk, Xia Ding. Trener: Marco Fenoglio.